אלכוהול
ביקורת מסעדות
נעים בשטח
נקודת ציון
ויניפדיה
מאמרים ודעות
יינות ישראל
יקבי ישראל
כתבות מהעולם
TerraVino
מדריך היין
פסטיבל COCKTAILS
White
חג היין
תערוכת קוניאקים
פסטיבל DRINKS
יין
מקררים
פותחנים
איש הענבים
ביקורת מסעדות
ביקור ביקב
טיולים
טעימות יין
טעימות אלכוהול
נעים בשטח
על סדר היום
יין
יקב ישראל
(0) הצג תוצאות
אודות
שירותי בר ואירוח
שיתופי פעולה
צור קשר
מועדון החברים של איש הענבים
מועדון כסף
תקנון
פעילויות באיש הענבים
מועדון פלטיניום
מועדון זהב
244
פרסומות...
יינות אנייחו?
יין בחביות אלכוהול – מגמה אמריקנית חדשה-ישנה?
פורסם ב 15.05.2018

בשבוע החולף התפרסמו שתי ידיעות על יינות שיושנו בחביות שהכילו קודם לכן אלכוהול. שתי ידיעות אינן מדגם מייצג, אולם תגובת הקהל יכולה אולי לייצר טרנד חדש-ישן בקרב תעשיית היין האמריקנית.

בידיעה הראשונה התפרסם כי יקב Cooper & Thief cellarmaster של ג'ף קסאוואן השוכן בעמק נאפה, ארה"ב השיק יין לבן העשוי ענבי סוביניון בלאן שיושן בחביות ששימשו בעבר לטקילה. את השראתו לכך שאב מהצלחתו של יין אדום עליו נספר בהמשך. יין הסוביניון בלאן יושן במשך שלושה חודשים בחביות הטקילה ובכך היין הועשר לדברי קסאוואן בחומציות מרעננת וחום, כמו גם בשומת מאוזנת של ציטרוס, תבלינים ווניל קלוי. מחירו בארה"ב 29.99$. כך לפי אתר thedrinksbusiness.com.

החביות הצרפתיות נקנו ממזקק הטקילה Casa Noble ושימשו ליישון טקילת Añejo במשך שנתיים (שנה יותר מבד"כ במקרה של Añejo).

היין האדום של היקב הוא בלנד המורכב 38% מרלו, 37% סירה, 11% זינפנדל, 7% פטיט סירה, 4% קברנה סוביניון, 3% זנים אדומים אחרים. היין יושן במשך שלושה חודשים בחביות שאחסנו בתוכן קודם לכן בורבון.

הידיעה השנייה היא אודות יין אדום שיוצר בקליפורניה מענבי זינפנדל שיושנו בחביות בורבון, הפך להצלחה גדולה בארה"ב ויגיע ליבשת אירופה בקרוב. היין הוא תוצר של Fetzer Vineyards השייך מאז 2011 לקואופרטיב הצ'יליאני קונצ'ה א-טורו ושבזכות כך גדל מ-5,000 חביות בשנת 2014 ל-120,000 חביות בתוך 12 חודשים. כך לפי אתר thedrinksbusiness.com.

שמו של היין 1,000 Stories (אלף סיפורים) והוא תוצר חשיבה של חמש שנים בהן השקיע הבעלים בוב בלו. בלו הוא יצרן חשוב, שכן הוא נחשב לחלוץ בתחום הכורמות האורגנית ואף זכה בפרס מפעל חיים עבור 25 שנות עבודתו עם חקלאות ברת קיימא.

לדברי בלו, כאשר הוא החל לייצר יין בשנת 1982, היה זה די נפוץ ויקבים בקליפורניה היו רוכשים חביות ששימשו לבורבון עבור היין ואילו רק יקבים קטנים בבעלות משפחתית כמו מונדאבי ומונטלנה השתמשו בעץ צרפתי. הוא אף זוכר שבצעירותו טעם יינות בעלי סגנון בשל מאוד, סגנון שתאם מאוד את הבשומות של החביות האמריקניות ובייחוד אלה ששימשו לפני כן ליישון של וויסקי אמריקני. "אני זוכר את הזינפנדל משנות השבעים המאוחרות, יינות גדולים שיוצרו מענבים בשלים מאוד שטעמם על הגפן היה כשל אמרונה... שסיימו את הכנתם בחביות בורבון" כך שהרעיון לא היה לו זר. 

מותג היין "1,000 הסיפורים" ייובא בקרוב לבריטניה. היין נמכר בארה"ב במחיר 18$ לערך ובבריטניה יעלה 18 ליש"ט. היין עסיסי ועשיר ובעל ארומות קרמליות, וניל ופירות יבשים. טעמו כדובדבנים שחורים בשלים וצימוקים וסיומת נקיה. ליין כ 6 גר' לליטר סוכר שיורי ושיעור האלכוהול נע בין 14.9 ל 15.8% בזמן הבציר.

אירועים קרובים
סדנת צוהר לעולם היין
28-05-2018 19:00
סדנת יין חוויתית וכייפית, אשר פותחת צוהר לעולם היין ומיועדת לקהל הרחב, ללא צורך בידע מוקדם או הבנה בתחום.
מאפייני נגישות
צבעוניות
רגיל
גווני אפור
צבעוניות מודגשת
גודל גופן
רגיל
בינוני
גדול
אני מחפש/ת
לפי תאריכים
לפי תאריכים
חיפוש
x
משתמש קיים - נא התחבר
התחברות לאתר איש הענבים תאפשר לכם להינות ממגוון השירותים המוצעים בו.
כמה זה 8 + 3 ?
לחצו כאן להרשמה מהירה
לחצו כאן לשיחזור סיסמא
משתמש חדש - נא הרשם
לאחר הרישום תשלח אליכם הסיסמא למייל שהזנתם.
כמה זה 9 + 5 ?
אני מאשר קבלת דוא"ל ורישום למועדון איש הענבים
לחצו כאן לחזרה להתחברות
שיחזור סיסמא
לאחר הזנת כתובת המייל ישלח אליכם לינק לשיחזור סיסמא
לחצו כאן לחזרה להתחברות